Dharma & Martia

Dharma & Martia

دارما و مارتیا - حقوق دگرباشان در خاور میانه


”معادل سانسکریت هدف انسان در زندگی ”واژه دها رما” است. مطابق قانون ”دهارما” همه انسانها استعدادهای منحصر به فردی دارند که بایستی شکوفا شوند.براساس این قانون احتمال کشف این استعداد ها, زمانی بیشتر می شود که از خود بپرسیم
چه چیزی می توانم ببخشم؟ و نه اینکه: چه چیزی می توانم بدست آورم؟””اندرو متیوس”

مرتیا به معنی مردم در زبان اوستایی در كتيبه هاي هخامنشي و اوستايي آمده است – تازي شده آن انسان است.

لطفا برای اطلاعات بیشتر با مدیر دارما و مارتیا خانم نادیا ذابحی تماس حاصل بفرمایید.

کلیه تماس ها و مشارکت در فعالیت ها در این گروه محرمانه و با تاکید بر ایجاد فضای امن برای اعضا خواهد بود.

For contact: info@dharmamartia.org
http://www.dharmamartia.org

تاریخچه همجنسگرا درمانی:

تاریخ نمای دگرباشانPosted by Nadia Zabehi Wed, January 04, 2017 19:35:36


پیش از فروید، بسیاری اعتقاد داشتند که همجنسگرایی یک بیماری مادرزادی است که با روش های خشنی مثل ماساژ مقعد، شستشوی مثانه، خودارضایی تصحیحی، کاهش فعالیت جنسی به وسیله تزریق دارو، شک تراپی، تعویض بیضه مرد همجنسگرا با بیضه مرد دگرجنسگرا درمان میشود.

پس از مشاهده نتایج، فروید روش های قبلی را به چالش کشید و گقت که همجنسگرایی یک بیماری روانی است. او بر این باور بود که هیپنوتیزم و رواندرمانی میتواند افراد همجنسگرا را درمان کند.

تا شورش استون وال، بسیاری از روانشناسان همجنسگرایی را به عنوان یک بیماری روانی ثبت کردند. آنها مدعی بودند که درمان بعضی از همجنسگرایان ساده تر و بعضی دشوارتر است. بعضی از روش های درمان از قبیل شک تراپی ادامه پیدا کرد.

در 40 سال گذشته، همجنسگرایی کمتر و کمتر عنوان یک بیماری روانی مورد بررسی قرار گرفته است. این مساله با اعلامیه سازمان بهداشت جهانی در سال 1990 و اتحادیه روانشاناسان آمریکا در سال 1973 سرعت گرفت.

امروز رواندرمانی برای درمان همجنسگرایی توسط گروه های مذهبی به شدت مورد استفاده قرار میگیرد. بسیاری از همجنسگراهایی که در این گروه ها مورد درمان قرار میگیرند، افراد زیر سن هستند.

رواندرماني براي درمان همجنسگرايي امروز هنوز در ٩٩٪‏ دنيا قانوني است.  • Comments(0)//dmblog.dharmamartia.org/#post210