Dharma & Martia

Dharma & Martia

دارما و مارتیا - حقوق دگرباشان در خاور میانه


”معادل سانسکریت هدف انسان در زندگی ”واژه دها رما” است. مطابق قانون ”دهارما” همه انسانها استعدادهای منحصر به فردی دارند که بایستی شکوفا شوند.براساس این قانون احتمال کشف این استعداد ها, زمانی بیشتر می شود که از خود بپرسیم
چه چیزی می توانم ببخشم؟ و نه اینکه: چه چیزی می توانم بدست آورم؟””اندرو متیوس”

مرتیا به معنی مردم در زبان اوستایی در كتيبه هاي هخامنشي و اوستايي آمده است – تازي شده آن انسان است.

لطفا برای اطلاعات بیشتر با مدیر دارما و مارتیا خانم نادیا ذابحی تماس حاصل بفرمایید.

کلیه تماس ها و مشارکت در فعالیت ها در این گروه محرمانه و با تاکید بر ایجاد فضای امن برای اعضا خواهد بود.

For contact: info@dharmamartia.org
http://www.dharmamartia.org

دیوید گفن

مشاهیر دگرباش دنیاPosted by Nadia Zabehi Thu, January 19, 2017 22:16:57


"چهره های برجسته دگرباش جنسی در آمریکا"

http://go.usa.gov/x9UgX

دیوید لارنس گفن در ۲۱ فوریه ۱۹۴۳ در بروکلین نیویورک از والدینی مهاجر متولد شده است و یک تاجر، تولید کننده فیلم، مدیر اجرایی استودیوهای فیلم و نیکوکار آمریکایی است.

وی پس از پایان دبیرستان در بروکلین برای یک ترم به دانشگاه تگزاس در شهر آستین رفت و پس از آن به کالج بروکلین رفت، اما تحصیل را نیمه کاره رها کرد. دیوید پس از آن به لس آنجلس نقل مکان کرد و تا راه خود را در زمینه دنیای سرگرمی بیابد. او این بار وارد کالج سنتا مونیکا در لس آنجلس شد اما بار دیگر تحصیل را نیمه کاره رها کرد. گفن معتقد است دلیل ناکامی او در تحصیل در دانشگاه مشکل نارساخوانی او یا Dyslexia بوده است.

او پس از دوره ای کوتاه تلاش برای ایفای نقشهای کوچک در سینما به نمایندگی هنرمندان روی آورد و پس از آن فعالیت خود را به راه اندازی و اداره شرکتهای ضبط و پخش آثار موسیقی روی آورد. برخی از شرکتهایی که او راه اندازی کرد شرکت اَسایلِم (Asylum Records) و گفن رکوردز (Geffen Records) هستند. برخی از هنرمندانی که با او کار کرده اند عبارتند از؛ گروه موسیقی ایگلز (Eagles)، جونی میچلز (Joni Mitchell)، باب دیلن (Bob Dylan)، تام ویتس (Tom Waits)، و جودی ستیل (Judee Sill) هستند. بنا بر تخمینها دیوید گفن بیش از ۶ میلیارد دلار ثروت دارد که این او را در میان ثروتمندترین افراد در دنیای سرگرمی قرار می دهد.

دیوید گفن شهرت درخوری نیز در زمینه کارهای خیرخواهانه ای نظیر حمایت از تحقیقات پزشکی، موسسات مربوط به ایدز، هنر و تئاتر کسب کرده است. به نقل از منابع معتبر متعددی چند سال پیش دیوید تعهد داد که از آن زمان به بعد کلیه درآمد خود را صرف امور خیریه خواهد کرد.

گفن علاوه بر این در زمینه فعالیتهای سیاسی و اجتماعی و در جمع آوری مجموعه ای کم نظیر از آثار هنری آمریکایی نیز دخیل است. کتب و برنامه های تلویزیونی متعددی در مورد سرگذشت و کارهای او منتشر شده اند.

دیوید نشانها و عناوین متعددی نیز دریافت کرده است، از آن میان می توان به به جایزه Ahmet Ertegun سال ۲۰۱۰ از تالار مفاخر راک اند رول و جایزه President’s Merit پنجاه و سومین جشنواره گرمی در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

در سال ۲۰۰۷ مجله “Out” او را در فهرست پنجاه پر نفوذترین زن و مرد دگرباش جنسی در آمریکا قرار داد.  • Comments(0)

Fill in only if you are not real

The following XHTML tags are allowed: <b>, <br/>, <em>, <i>, <strong>, <u>. CSS styles and Javascript are not permitted.